تبلیغات
انجمن علمی بانكداران - بیمه بانک ؟‌؟‌؟‌؟
بیمه بانک ؟‌؟‌؟‌؟ | عمومی ,

آیا بانکداری نوین به ایران هم خواهد رسید..

قبلاْ گفته بودم که از مظاهر بانکداری نوین بانک بیمه ها هستند که همه محصولات مالی را یکجا به مشتریان خود عرضه میدارند.

بانکها تنها کاری که نمیکنند کار بانکداری است و...

حالا پیشنهاد شده است که بیمه ها به بانکها واگذار شوند و پس از آن بانکها خصوصی شوند....

اما این هم خبر که میگوید:

بر اساس برنامه های راهبردی وزارت تعاون، در سال جاری، طی تفاهم نامه ای که با بانک مرکزی بسته شده است، تعاونی های بیمه ای و بانکی ایجاد خواهد شد.
عبدالحمید غریب رضا معاون طرح و برنامه وزارت تعاون ضمن بیان مطلب فوق گفت: در سال 87، یک تعاونی بیمه ای و یک تعاونی بانکی با نام بانک تعاونگران تاسیس می شود که این بانک یعنی بانک توسعه تعاون است که با سرمایه اولیه 5 هزار میلیارد تومانی راه اندازی می شود.
معاون وزیر تعاون با بیان اینکه در سال جاری تلاش می کنیم که منابع تعاونی های اعتباری را ساماندهی کنیم خاطرنشان کرد؛ بر این اساس تلاش داریم در بانک تعاونگران بخشی از سود کارمزد را بصورت یارانه پرداخت کنیم.

وی همچنین از افزایش منابع صندوق تعاون در سال جاری نیز خبر داد. به گفته وی وزارت تعاون در تلاش است در سال 87، صندوقی جهت ضمانت سرمایه در تعاونی ها را نیز تاسیس کند.
این مقام مسئول ضمن اینکه وظیفه وزارت تعاون را ایجاد بستری برای افزایش سرمایه گذاری در بخش تعاون دانست تصریح کرد؛ در سال 87 بایستی مجموع سرمایه گذاری و سرمایه در گردش بخش تعاون به 166 هزار میلیارد ریال برسد که از این رقم 35 درصد از محل پس انداز مردم تامین می شود و مابقی آن از محل تسهیلات بانکی محقق خواهد شد.
معاون طرح و برنامه وزارت تعاون با تشریح عملکرد این وزارتخانه در سال 86 به تشکیل 22 هزار و 300 تعاونی در سال گذشته اشاره کرد و توضیح داد: از این میزان 3200 تعاونی در بخش کشاورزی، 3854 تعاونی در صنعت، 5177 تعاونی در بخش خدماتی، 97 تعاونی در معدن، 557 تعاونی در زمینه عمران، 572 تعاونی در بخش حمل ونقل و 7626 تعاونی در بخش مسکن ایجاد شده است.
غریب رضا همچنین در خصوص میزان سرمایه گذاری در سال 86 گفت: سال گذشته 75 درصد پیش بینی این وزارتخانه، تعاونی ایجاد شد که مجموعه سرمایه ثبتی این تعاونی ها به 6440 میلیارد ریال می رسد.
وی در خصوص تاسیس تعاونی های الگو در سال 87، به ایجاد تعاونی های نفتی، قرض الحسنه، آموزشی، صنعتی نیز اشاره کرد.


نوشته شده توسط arman در دوشنبه 16 اردیبهشت 1387 و ساعت 06:05 ق.ظ
نوشته های پیشین
+ آیا بانک مرکزی نظارتی بر بانکها دارد+ آیا ((ما)) میتواند بیمه ملت ایران باشد+ افزایش سرمایه بانکها+ ویژگی اعضای کمیته انضباطی تهران + آینده صنعت بانکداری و آینده بانک ها + استخدام و اخلاق حرفه ای + کمک به مردم پاکستان یا دور ریختن پول+ بانکداران موفق در آینده چگونه اند؟+ جایزه یا جهیزیه+ در بانکداری چه خبرها که نمی شنوی+ استاندارساز ی فرایند اعطای تسهیلات+ مقررات بیشتر برای بانک های بریتانیایی+ درحوزه سیاستهای پولی دولت چه كسی حرف اول + بخیلها به‌جای «كلیدر» دولت‌آبادی «دن آرام» شلوخوف را می‌خوانند. + چشم انداز 15 ساله

صفحات: