تبلیغات
انجمن علمی بانكداران - تسهیلات ارزان قیمت بانکی برای کثافت کاری اطبا
تسهیلات ارزان قیمت بانکی برای کثافت کاری اطبا | عمومی ,

یک عضو ستاد پزشك خانواده وزارت بهداشت در گفت و گو با خبر گزاری فارس گفته است که :

تعداد MRI های تهران از كل كشور انگلیس بیشتر است

 عضو ستاد پزشك خانواده وزارت بهداشت هشدار داد: تعداد MRIهای موجود در تهران از كل كشور انگلیس بیشتر است و در حالی كه 94 درصد این آزمایش‌ها جواب منفی دارد و بیهوده است هنوز عده‌ای با فشارهای سیاسی دنبال ایجاد مراكز جدید MRI در كشور هستند.

به قرار اطلاع من که بانکی هستم برخی از این دستگاهها با سرمایه گذاری تعدادی شیاد وارد کشور شده اند که باعث میشود برای افزایش سود آوری این شیادان برای یک سرما خوردگی ساده هم مردم را به  مراکز ام آر آی بفرستند.

و این هم ادامه خبر

سعید داودی در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی فارس افزود: سالانه حدود 15 هزار میلیارد تومان در كشور برای درمان مردم هزینه می شود كه حدود 7 هزار میلیارد تومان آن را دولت و 8 هزار تومان آن را مردم می‌پردازند یعنی به طور متوسط 56 درصد سهم مردم و 43 درصد سهم دولت است اما با وجود این هزینه كلان هنوز مردم از نظام سلامت رضایت ندارد چون بخش عمده این پول هدر می‌رود.
وی اضافه كرد: بر اساس شاخصهای جهانی باید حدود 35 درصد این اعتبار در سطح اول یعنی همان خدمات پزشكان عمومی و پزشكان خانواده هزینه شود ولی من با قاطعیت می‌گویم كه 10درصد این پول نیز در سطح اول و خدمات پزشكان عمومی و پزشكان خانواده هزینه نمی‌شود و بیش از 90 درصد این اعتبار در سطح دوم و پزشكی تخصصی و فوق تخصصی و خدمات زائد پاراكلینكی خرج می‌شود.
وی گفت: كمتر از 1500 میلیارد تومان از اعتبار 15 هزار میلیارد تومانی صرف خدمات عمومی درمانی می‌شود بخش بالایی از این اعتبار صرف آزمایشهای گران قیمت MRI، آنژیو، سی اسكن و مراجعه مستقیم به پزشكان متخصص می‌شود كه در اكثر موارد ضرورت ندارد.
طراح طرح پزشك خانواده اضافه كرد: تعداد MRI های موجود در تهران از كل كشور انگلیس بیشتر است،‌ دستگاههایی كه كشورهای غربی به كشورهایی مثل ما می‌فروشند تا سود كلان ببرند، در هر حالی كه با این دستگاهها نمی‌شود برای مردم سلامت به ارمغان آورد.
داودی گفت: 94 درصد جواب MRI ها در ایران منفی است یعنی اصلا هیچ مشكلی نبوده است و هیچ نیازی به این آزمایش گران قیمت نبوده است اما آقایانی هستند كه از نفوذ سیاسی خود استفاده می‌كنند و این دستگاهها را وارد می كنند و مسلما بعد هم باید با ایجاد تقاضای كاذب هزینه سرمایه گذاری خود را درآورند در حالی كه این كار هیچ نفعی برای سلامت عمومی مردم ندارد و منافع ملی و ثروت مردم را به باد می‌دهد.
وی افزود: وزارت بهداشت موافق افزایش این دستگاهها نیست اما تحت فشار سیاسی افراد خاص قرار دارد كه برای كسب سود بیشتر بدون توجه به ارزیابی كار خود این دستگاهها را وارد می‌كنند تا سود ببرند، بیماران هم تحت تاثیر و القای برخی پزشكان به علت اینكه اطلاعات تخصصی ندارند تن به این آزمایشهای بیهوده و گران قیمت می‌دهند تا مبادا جان عزیزشان در خطر نیفتند.
عضو ستاد پزشك خانواده وزارت بهداشت گفت: راه حل این كار استقرار كامل نظام پزشك خانواده و تقویت سطح اول خدمات بهداشتی- درمانی در كشور است، در نظام ارجاع، پزشك خانواده، بیمار را تحت شرایط خاصی به متخصص و آزمایشگاه ارجاع می‌دهد و آنان نیز مطابق پروتكلهای مدون و تحت نظارت فعالیت می‌كنند به این ترتیب هم رضایتمندی و سلامت مردم تامین می‌شود و هم از هدر رفتن منابع ملی كه سرمایه نسلهای بعدی كشور هم هست جلوگیری می‌شود.
وی گفت: وزارت بهداشت به شدت در مضیقه مالی قرار دارد در حالی كه اگر توان مدیریت منابع خود را در سطح اول داشت اعتبارات در اختیار را بیشتر به سمت خدمات بهداشتی و عمومی درمانی سوق می‌داد، چرا ما برای 66 هزار روستای كشور فقط 2300 مركز بهداشتی- درمانی داریم چون پول كافی نداریم اگر این اعتبار در اختیار وزارت بهداشت بود حتما تعداد این مراكز و كیفیت و كمیت خدمات سلامت در كشور ارتقا می‌یافت.

نوشته شده توسط arman در سه شنبه 23 مرداد 1386 و ساعت 09:08 ق.ظ
نوشته های پیشین
+ آیا بانک مرکزی نظارتی بر بانکها دارد+ آیا ((ما)) میتواند بیمه ملت ایران باشد+ افزایش سرمایه بانکها+ ویژگی اعضای کمیته انضباطی تهران + آینده صنعت بانکداری و آینده بانک ها + استخدام و اخلاق حرفه ای + کمک به مردم پاکستان یا دور ریختن پول+ بانکداران موفق در آینده چگونه اند؟+ جایزه یا جهیزیه+ در بانکداری چه خبرها که نمی شنوی+ استاندارساز ی فرایند اعطای تسهیلات+ مقررات بیشتر برای بانک های بریتانیایی+ درحوزه سیاستهای پولی دولت چه كسی حرف اول + بخیلها به‌جای «كلیدر» دولت‌آبادی «دن آرام» شلوخوف را می‌خوانند. + چشم انداز 15 ساله

صفحات: