تبلیغات
انجمن علمی بانكداران - بانک بزنیم
بانک بزنیم | عمومی ,

بیایید بریم بانک بزنیم

البته منظورم این  نیست که با آر پی جی بریم برای بانک زدن .

نه خیر  نون توی اینه که یه مجوز مسخره بگیری و بعد میلیاردر بشی .

توی کشوری که وام ۲۸درصدی بانکهای خصوصی هم بدون دوپینگ(رشوه) دست یافتنی نیست هر بانکی با هر نرخ سودی کلی منفعت داره حالا بی خیال شو چرندیات مافیای سیاست رو چون مافیای پول  یه جای دیگ هست شایدم به زبون عبری نوشته شده که شرایطش چیه ؟

وزیر اموراقتصادی و دارایی گفت: برای ارایه مجوز تاسیس و راه اندازی بانک به همه بانک ها ، نگاه یکسان نمی شود بلکه متناسب با حوزه فعالیت و اهداف ، مورد توجه و بررسی قرار می گیرد. 
برخی بانک ها مانند بانک های استانی دارای حوزه فعالیت محدودتر هستند و با سرمایه کمتری می توانند فعالیت خود را آغاز کنند اما برخی بانک ها جنبه ملی دارند و نیازمند سرمایه بیشتری هستند.
چارچوب کلی در شورای پول و اعتبار تصویب شده است و بانک مرکزی در این چارچوب می تواند به تاسیس بانک های جدید، مجوز دهد.


استان ها می توانند در چارچوب مقررات بانک مرکزی به کسانی که علاقه مند به ایجاد بانک هستند ، رفتار کنند و مجوز تاسیس دهند.
وی در پاسخ به سوالی درباره سهم بخش های مختلف در تسهیلات بانکی گفت : در برنامه چهارم ، تسهیلات سهمیه بندی نشده و فقط برای بخش کشاورزی مقرر شده است که 25 درصد تسهیلات اختصاص یابد. 
سهم بقیه بخش ها از تسهیلات دولتی بر اساس عرضه و تقاضا بازار تعیین می شود.
اگر بخواهیم از یک بخش اقتصادی در کشور استقبال بیشتری شود و مراجعان بیشتری داشته باشد براساس سازکار پیش بینی شده در قانون ، دولت می تواند برای بخش مورد نظر یارانه سود بانکی پرداخت کنند تا آن بخش را جذاب تر کند. 
مثلا دولت می تواند در بخش صنعت یا کشاورزی ، با ارایه 6 درصد یارانه سود بانکی ، نرخ 12 درصدی سود بانکی را برای این بخش ها نصف کند


نوشته شده توسط arman در دوشنبه 6 اسفند 1386 و ساعت 06:02 ق.ظ
نوشته های پیشین
+ آیا بانک مرکزی نظارتی بر بانکها دارد+ آیا ((ما)) میتواند بیمه ملت ایران باشد+ افزایش سرمایه بانکها+ ویژگی اعضای کمیته انضباطی تهران + آینده صنعت بانکداری و آینده بانک ها + استخدام و اخلاق حرفه ای + کمک به مردم پاکستان یا دور ریختن پول+ بانکداران موفق در آینده چگونه اند؟+ جایزه یا جهیزیه+ در بانکداری چه خبرها که نمی شنوی+ استاندارساز ی فرایند اعطای تسهیلات+ مقررات بیشتر برای بانک های بریتانیایی+ درحوزه سیاستهای پولی دولت چه كسی حرف اول + بخیلها به‌جای «كلیدر» دولت‌آبادی «دن آرام» شلوخوف را می‌خوانند. + چشم انداز 15 ساله

صفحات: