تبلیغات
انجمن علمی بانكداران - دولت با تمام قامت در خدمت افزایش بهای املاک
دولت با تمام قامت در خدمت افزایش بهای املاک | عمومی ,

دولت با تمام قامت در خدمت افزایش بهای املاک

در زبور آمده  است که از نشانه های ظهور آقا امام زمان آین است که  سرمایه های مردم به سمت زمین و املاک می رود.

·        هاشمی شاهرودی ضبط و تملیک هرگونه وثیقه ملکی مدیونین بدحساب بانکی توسط بانکها را ممنوع اعلام کرد.

·        دولت ممنوعیت اخذ جریمه تاخیر برای دیرکرد بازپرداخت اقساط را تصویب کرد.

·        وزیر کشور که بیشتر از امنیت به فکر اقتصاد مردم است هر روز با رسانه ها  درباره بانکها نرخ سود نرخ مسکن و.... مصاحبه میکند  از رشد سریع قیمت مسکن و ناتوانی تمام و کمال دولت از مهار گرانیها در شهرهای بزرگ میگوید .

اینها به چه معنایی هستند؟

یکی از دلایلی که قیمت املاک رشد افسار گسیخته را در این چند ساله تجربه کرده است  تزریق منابع بانکی به بازار دلالی مسکن بوده است . البته نه به آن گونه که احمدینزاد گفته است (یک بانک خصوصی) بلکه همه بانکها در این رشد ناخواسته ؟؟ نش داشته اند. مثلاً آنچه که اعطای تسهیلات به بنگاههای کوچک غیر اقتصادی نامیده می شود نقش پررنگ تری را به عهده داشته است . خوب این طبیعی است که بانکها نمیتوانستند مشتریان واقعی خودشان را فراموش کنند و تقاضاهای ایشان را بدون پاسخ بگذارند بنا بر این در هر وضعیتی نزدیک به 100% منابعی را که در اختیار داشته اند در قالب وام و تسهیلات به  این دسته از مشتریان پرداخت کرده اند  اما سیاسیونی که خود را عقل کل همه چیز از جمله  اقتصاد می دانند در قالبهای تکلیفی مختلفی اشخاص  جدید را به بانکها معرفی می کنند تا وام بگیرند  و  این عده که معمولاً از تولید و سیاستهای مالی پولی و . . . هیچ چیز نمیدانند تنها  دلیل دریافت وام را سفته بازی می دانند . حالا این واقعیت را هم درنظر بگیرید که وام گیرنده برای سفته بازی بازاری  بهتر از بازار مسکن را نمی شناسند ودر بهترین شرایط دوباره همین پول را در اوراق مشارکت یا بصورت سپرده با نرخ سود بالاتر در بانکهای دیگر سرمایه گذاری کنند و این یعنی رشد نقدینگی بالا و افزایش بهای کالا و خدمات و مسکن و.....

اما نقطه برگشتی هم وجود دارد کافیست تا شرایطی حاکم شود که بانکها وثایق خود را بازداشت کنند و عبارت معروف (for seal  برای فروش) را بر روی ملک بیاویزند .  عرضه مسکن / عدم احتکار بیش از پیش / از بین رفتن فرصت سفته بازی مسکن جذاب شدن سایر بخشها برای جذب پول و سرمایه / و..... همگی باعث سقوط قیمتهای مسکن میشوند . در همینجاست که نظام حقوقی و قانونی حاکم بر ایران به کمک صاحبان ملک می آید عبارت معروف (خاک طلاست) از همین جا نشات می گیرد زیرا هم مردم و تفکراتشات و هم قوانین همراه شما هستند اگر بانکی بخواهد ملک شمارا بابت بدهیهای شما به راهن و صاحب پول تملیک کنند باید بر اساس قانون مدنی تا 6 ماه انتظار بکشند تازه اگر نخواهید که مقاومت کنید .

ضمناً رئیس قوه قضائیه هم باشماست و شخصاً  قانونی را تصویب می کند که بر آن اساس صدور اجرائیه در تمامی قوه سراسر عدل قضائیه  راکد میشود . یعنی هر وقت که توانستید بعد از گریه کردن بانک و التامسهای مکرر مدیران بانک و اگر دلتان خواست ملک خود را سر فرصت بفروشید و با بانک تسویه کنید. بنا بر این  به راحتی با خریداران چانه بزنید مبادا که ارزان بفروشید. اما هنوز یک اشکال کوچک باقیست و ان اینکه مقداری هم جریمه تاخیر باید به بانک بپردازید که از قوه قضائیه کاری بر نمی آید. دیگر این یکی را باید پرداخت و ممکن است در صورت رکود معاملات املاک و پس از مدتی سر دواندن بانک  شخص را وادار به فروش ملک بنماید.

اما راهکار این یکی در اختیار دولت است و ریاست قوه مجریه. همان کسی که   دائماً از عدالت حرف می زند . لذا اضافه کنید تصمیم  دولت کریمه که  بدهکاران بانکی را آسوده خاطر میکند (بانکها مجاز به دریافت جریمه تاخیر از بدهکاران بانکی نیستند)  بجای آن می توانید برای این عده کارت اعتباری صادر نکنید یا دیگر به او دسته چک با شماره شناسنامه واقعی ندهید  اما حق ندارید که جریمه تاخیر بگیرید. بگذریم که فرد با دست بردن در شناسنامه اش و گذاشتن یک صفر ناقابل میتواند از شعبه بغلی دسته چک جدیدی بگیرد.  اینگونه است که یکی از شروط ظهور آقا امام زمان تامین میگردد .

 

 

 


نوشته شده توسط arman در دوشنبه 22 بهمن 1386 و ساعت 05:02 ق.ظ
نوشته های پیشین
+ آیا بانک مرکزی نظارتی بر بانکها دارد+ آیا ((ما)) میتواند بیمه ملت ایران باشد+ افزایش سرمایه بانکها+ ویژگی اعضای کمیته انضباطی تهران + آینده صنعت بانکداری و آینده بانک ها + استخدام و اخلاق حرفه ای + کمک به مردم پاکستان یا دور ریختن پول+ بانکداران موفق در آینده چگونه اند؟+ جایزه یا جهیزیه+ در بانکداری چه خبرها که نمی شنوی+ استاندارساز ی فرایند اعطای تسهیلات+ مقررات بیشتر برای بانک های بریتانیایی+ درحوزه سیاستهای پولی دولت چه كسی حرف اول + بخیلها به‌جای «كلیدر» دولت‌آبادی «دن آرام» شلوخوف را می‌خوانند. + چشم انداز 15 ساله

صفحات: