تبلیغات
انجمن علمی بانكداران - هكرها و اوج حمله به بانكها
هكرها و اوج حمله به بانكها | عمومی ,
 ارقام ارائه شده در کنفرانس امنیتی BlackHat نشان می‌دهد که تعداد هکرهایی که بانک‌ها را مورد حمله خود قرار می‌دهند، از سال گذشته به صورت جهانی به 81 درصد افزایش یافته است.
همچنین در این کنفرانس محققان موسسه SecureWorks گزارش دادند که تعداد هکرهایی که به دنبال حساب‌های پس‌انداز مشتری‌های بانک‌ها هستند نیز نسبت به سال گذشته به 62 درصد افزایش داشته است.
جو استوارت، مشاور امنیتی SecureWorks اظهار داشت: افزایش تعدا هکرها نسبت به سال گذشته به این دلیل است که هکرها دیگر نیازی به داشتن اطلاعات در زمینه امکانات نرم‌افزاری فنی برای ایجاد عملیات سرقت اطلاعات حساب‌های افراد و دزدی از حساب‌های آنها و یا حتی جرایم اینترنتی بزرگتر ندارند و مجموعه برنامه‌ها و ابزارهای هک و malware به صورت آنلاین و مخفی به فروش میرسد

او گفته است كه : تنها توانایی‌های ابتدایی فنی و اطلاع از اینکه کجا می‌توانند برنامه‌هایی را که خود قادر به ساخت آن نیستند را خریداری کنند، همه نیازهای هکرها برای ارتکاب جرایم است.
استوارت تصریح کرد: تنها با پرداخت 100 دلار توسط یک هکر برای خرید یک برنامه جامع مخرب، صدها دلار عاید وی خواهد شد و بدیهی است که این روش آسان این ارقام را به وجود می‌آورند.
SecureWorks گزارش داد که آنها بین ماه‌های ژوئن و دسامبر 2006، مانع از حملات 808 هکر در هر ماه به بانک‌ها شدند و در سال جاری مانع از 1110 مورد از حملات هکرها به بانک‌ها در هر ماه شده‌اند.
یکی دیگر از محققان SecureWorks و کسی که تروژان‌های Prg و Gozi را کشف کرد، عنوان کرد: میزان اطلاعات و داده‌های مالی به سرقت رفته از اوایل سال جاری بسیار هراس انگیز است.
وی افزود: تنها با تروژان‌های Prg، Gozi و BBB میلیون‌ها دلار از داده‌ها به سرقت رفته است.
بسیاری از این داده‌ها، حاوی هزاران مورد از حساب‌های بانکی، شماره‌های کارت‌های اعتباری، حساب‌های پرداخت آنلاین و نام کاربری و رمز عبور بوده‌اند.


نوشته شده توسط arman در دوشنبه 15 مرداد 1386 و ساعت 11:08 ق.ظ
نوشته های پیشین
+ آیا بانک مرکزی نظارتی بر بانکها دارد+ آیا ((ما)) میتواند بیمه ملت ایران باشد+ افزایش سرمایه بانکها+ ویژگی اعضای کمیته انضباطی تهران + آینده صنعت بانکداری و آینده بانک ها + استخدام و اخلاق حرفه ای + کمک به مردم پاکستان یا دور ریختن پول+ بانکداران موفق در آینده چگونه اند؟+ جایزه یا جهیزیه+ در بانکداری چه خبرها که نمی شنوی+ استاندارساز ی فرایند اعطای تسهیلات+ مقررات بیشتر برای بانک های بریتانیایی+ درحوزه سیاستهای پولی دولت چه كسی حرف اول + بخیلها به‌جای «كلیدر» دولت‌آبادی «دن آرام» شلوخوف را می‌خوانند. + چشم انداز 15 ساله

صفحات: