تبلیغات
انجمن علمی بانكداران - ناگفته ها از اینکه چرا فولاد فروش نرفت ؟ ؟ ؟ و سهام بانکها در ۲ ثانیه غیب میشود
ناگفته ها از اینکه چرا فولاد فروش نرفت ؟ ؟ ؟ و سهام بانکها در ۲ ثانیه غیب میشود | عمومی ,

دیر زمانیست که میگویند بانک ملت یا فلان بانک دولتی از هفته بعد و روز چندم به بورس می رود. و حکایت همچنان باقیست . شاید هم هر خبر گزاری مجبور است برای جلوگیری از عدم ابطال مجوزش روزی ۱۰ خبر دروغ و بی اساس و ..... در سایت بگذارد و کجا بهتر از بانکها که مظلوم هردو عالمند .آخرین خبر اینکه تعیین 9 پیش شرط برای پذیرش بانک ملت در بورس

مثلاْ بانک ببخشید دانشگاه پیام نور و یا آزاد و یا .... با پول بانکها آباد شدند و اینک نوبت وزارت آموزش و پرورش است که به مدد تسهیلات بانکی آباد و شاید هم آزاد گردد.

بگذریم

در اینباره (خبرهای ضد و نیض خصوصی سازی بانکها)کمی کار کرده بودم و چند خبر را هم گردآوری کرده بودم که وقت نشد آپلود کنم اما...

تا دیر نشده  این را هم بگویم که به فروش نرسیدن بسیاری شرکتها به این دلیل بوده که برخی ها میخواهند اول بانکها را بخرند بعد که این خزانه غیب را از چنگ دولت دراوردند انوقت همه چیز میخرند .  بله چه قدر خطرناک فقط موضوع که میتوان جلوی برخیها را بگیرد این است که نمیتوانند بیششتر از ۱۰درصد از سهام را بخرند(نه  که بانک سرمایه ۸۰ درصدش در دستان بی کفایت آموزش و پرورش و یا شهرداری نیست-هرکدام ۴۰ درصد-).

در همین راستا هم بسیاری از شرکتها مشغول جمع اوری منابع  و اخذ تسهیلات  و حدود اعتباری کلان از بانکها هستند  تا در بهترین فرصت مناسب آنها را بخرند.

چه میشود آنوقت ما برای دولت کار میکردیم و وام را به شکم گنده نفهمی میدادیم که قصد داشت تا با سفته باری مسکن پولدار شود انوقت می آند میگویند سفته بازی مسکن جواب اقا را نداده مسکنهایش را فروخته و پولش را آورده تا کارفرمای شما بشود.

به هر تقدیر این خبر هم مثل قبلیها اما کمی سفت تر اعلام شده است و تازه اینکه زمان کافی هم برای تهیه صورتهای مالی حسابرسی شده داشته ایم و....

بنا بر آخرین گزارشها  خبرگزاری مهر ، سید حمید پور محمدی، گفته است که : در جلسه ای که با حضور رئیس سازمان بورس اوراق بهادار و معاون امور بانکی، بیمه و شرکتهای دولتی برگزار شد، شرایط واگذاری بانک ملت در بورس تصویب شد. که ادامه مطلب را اختصاص به این خبر داده ایم

معاون امور بانکی، بیمه و شرکتهای دولتی وزارت امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه در این جلسه 9 پیش شرط برای پذیرش سهام بانک ملت در بورس مطرح شد، تصریح کرد: تبدیل نوع بانک از سهامی خاص به سهامی عام، ارائه صورتهای مالی میان دوره ای و بودجه حسابرسی شده سال 86 تا تاریخ عرضه سهام و تصویب اساسنامه بانک مطابق اساسنامه نمونه تائید شده توسط سازمان بورس و الزامات بانک مرکزی از شرایط پذیرش بانک ملت به بورس است.

وی افزود: پیگیری نحوه تسویه مطالبات بانک از دولت و افشای آن برای عموم، سیاست دولت در مورد پرداخت تسهیلات تکلیفی، مابه التفاوت نرخ سود تسهیلات و تضمین های لازم در این مورد و منظور کردن تعهدات مربوط به بازنشستگی کارکنان بانک در صورتهای مالی میان دوره ای شش ماهه منتهی به 31 شهریور ماه سال جاری از دیگر شروط بودند.

پورمحمدی اعلام سیاست تقسیم سود بانک، استقرار کمیته های حسابرسی و مدیریت ریسک در بانک و معرفی اعضای کمیته ها به بورس و تهیه صورت تطبیق حسابهای فی مابین با بانک مرکزی شامل بدهی های ارزی و ریالی و تاییدیه حسابرس در این مورد را نیز از دیگر شرایط اعلام کرد.

براساس این گزارش نشریه وزارت اقتصاد، وی با تاکید بر اینکه کار آماده سازی و واگذاری سهام بانک ملت از حدود دو سال پیش با دستور وزیر امور اقتصادی و دارایی که نمایندگی سهام دولت را بر عهده دارد،آغاز شد، گفت: تا پایان سال جاری پنج درصد سهام بانک واگذار خواهد شد.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی از تشکیل سه کمیته برای آماده سازی سهام بانکهای مشمول واگذاری خبرداد و گفت: کمیته مالی وظیفه شفاف سازی صورتهای مالی، اصلاح ساختار مالی بانک و تعیین تکلیف ابهامات مالی را بر عهده داشت.

وی اظهارداشت: کمیته حقوقی تهیه اساسنامه، مقررات، بخشنامه ها ورویه هایی که بانک پس از خصوصی سازی باید آنها را انجام دهد، بر عهده گرفت و کمیته دیگر با مسئولیت بانک تجارت، بررسی نحوه خصوصی سازی بانکها و شرکتهای بزرگ در دنیا را برعهده گرفت.


نوشته شده توسط arman در سه شنبه 4 دی 1386 و ساعت 05:12 ق.ظ
نوشته های پیشین
+ آیا بانک مرکزی نظارتی بر بانکها دارد+ آیا ((ما)) میتواند بیمه ملت ایران باشد+ افزایش سرمایه بانکها+ ویژگی اعضای کمیته انضباطی تهران + آینده صنعت بانکداری و آینده بانک ها + استخدام و اخلاق حرفه ای + کمک به مردم پاکستان یا دور ریختن پول+ بانکداران موفق در آینده چگونه اند؟+ جایزه یا جهیزیه+ در بانکداری چه خبرها که نمی شنوی+ استاندارساز ی فرایند اعطای تسهیلات+ مقررات بیشتر برای بانک های بریتانیایی+ درحوزه سیاستهای پولی دولت چه كسی حرف اول + بخیلها به‌جای «كلیدر» دولت‌آبادی «دن آرام» شلوخوف را می‌خوانند. + چشم انداز 15 ساله

صفحات: