تبلیغات
انجمن علمی بانكداران - بوی اسکناس ۱۰.۰۰۰تومانی ؟
بوی اسکناس ۱۰.۰۰۰تومانی ؟ | عمومی ,

عزیزان در حالی که بزرگترین پول ما معادل ۵ دلار ارزش دارد  برخی از کارشناسان پولی و مالی کشور و همچنین مدیران بانک مرکزی بارها اعلام کرده اند که یکی از نیازهای کشور انتشار اسکناس درشت است . چرا که به گفته این افراد هم اکنون شرایط اقتصادی کشور انتشار این گونه اسکناس ها را می طلبد(البته بدون توجه به این که تورمزاست یا نه)، نباید فراموش کرد که بانک مرکزی در سال گذشته پیشنهاد انتشار اسکناس 10 هزار تومانی را داده بود.
به گفته یکی از مدیران بانک مرکزی انتشار اسکناس های درشت تر نیاز به استفاده از چک و ایران چک را کاهش می دهد. چکهایی که به اندازه پول هزینه بر هستند اما یکبار مصرفند.
ایشان با اشاره به اینکه این بانک سال گذشته پیشنهاد چاپ اسکناس 10 هزار تومانی را به دولت داده بود، گفته  است : نیاز امروز کشور با توجه به شرایط اقتصادی چاپ اسکناس درشت‌تر است.
با این حال از آنجا که یکی از نمایندگان مجلس نیز به طور ضمنی و دو پهلو خبر از اسکناس درشت تر داده است به نظر می رسد، بوی اسکناس 10هزار تومانی می آید و باید منتظر تولد این نوع از اسکناس در بازار بود.

شاید باز هم مثل هر سال در شب عید


نوشته شده توسط arman در جمعه 6 مهر 1386 و ساعت 11:09 ق.ظ
نوشته های پیشین
+ آیا بانک مرکزی نظارتی بر بانکها دارد+ آیا ((ما)) میتواند بیمه ملت ایران باشد+ افزایش سرمایه بانکها+ ویژگی اعضای کمیته انضباطی تهران + آینده صنعت بانکداری و آینده بانک ها + استخدام و اخلاق حرفه ای + کمک به مردم پاکستان یا دور ریختن پول+ بانکداران موفق در آینده چگونه اند؟+ جایزه یا جهیزیه+ در بانکداری چه خبرها که نمی شنوی+ استاندارساز ی فرایند اعطای تسهیلات+ مقررات بیشتر برای بانک های بریتانیایی+ درحوزه سیاستهای پولی دولت چه كسی حرف اول + بخیلها به‌جای «كلیدر» دولت‌آبادی «دن آرام» شلوخوف را می‌خوانند. + چشم انداز 15 ساله

صفحات: