تبلیغات
انجمن علمی بانكداران - موجودی که نامش هم محل مناقشه است صکوک سوکوک
موجودی که نامش هم محل مناقشه است صکوک سوکوک | عمومی ,

موجودی که نامش هم محل مناقشه است(در گوگل سرچ کنید)  و بیش از ۳ جور نام دارد دارای آیین نامه شد و معلوم نیست این چیزی که حتماْ مثل شرکت ملی مس و تبصره ۱۳ و .... هزارو یک چیز دیگر دارای رانت است قرار است چه کسی را صاحب ثروت و پول کند .

نمیدانم ابزار مشتقه ای که همه جای دنیا به کمک سرمایه گذاران آمده است مگر چه اشکالی دارد .

 مثلا در پوت آپشن فروشنده متعهد میشود که اگر سهمی را به بهای بالاتر (۱۰۸ میلیون تومان گرانتر از ارزش واقعی) به شما بفروشد در مهلت مشخصی به قیمت مناسب نرسد بر اساس قراردادی تضمین داده که آنرا پس می گیرد . خوب این نوع معامله که تبعاْ شرایط پیچیده و آسان دیگری هم دارد  این در ایران حرام است .... اصلا ولش کن آئین نامه رو بخون:

آیین‌نامه پیشنهادی انتشار اوراق صکوک اجاره در 33 ماده و در 11 بخش تدوین شد.
مدیریت پژوهش ، توسعه و مطالعات اسلامی سازمان بورس و اوراق بهادار نسخه پیشنهادی آیین‌نامه انتشار اوراق صکوک اجاره را تدوین کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بازار سرمایه، این آیین نامه پیشنهادی در 33 ماده و در 11 بخش تدوین شده است.
کلیات و تعاریف، مشخصات دارایی، شرایط فروشنده، مصرف‌کننده و بانی، شرایط واسط، شرایط امین، الزامات افشای اطلاعات، رویه انتشار اوراق ، اتحاد مصرف کننده و فروشنده (بانی)، شرایط اوراق، رتبه بندی اوراق و داوری تمامی بخش‌های آیین‌نامه پیشنهادی انتشار اوراق صکوک اجاره هستند.
این آیین‌نامه پس از تایید نهایی به کمیته تدوین مقررات سازمان بورس و اوراق بهادار ارائه خواهد شد تا پس از بررسی و اصلاحات لازم به هیات‌مدیره و سپس به شورای عالی بورس و اوراق بهادار جهت تصویب ارسال شود.
مدیریت پژوهش، توسعه و مطالعات اسلامی سازمان بورس و اوراق بهادار از تمامی اساتید، کارشناسان و فعالان بازار سرمایه دعوت کرد تا با مراجعه به سایت اینترنتی (www.rdis.ir) نسخه پیشنهادی آیین‌نامه انتشار اوراق صکوک اجاره را مطالعه و نظرات خود را از طریق پست الکترونیک و یا فاکس به این مدیریت ارسال کنند.
آدرس پست الکترونیک مدیریت پژوهش ، توسعه و مطالعات سازمان بورس و اوراق بهادار info@rdis.ir و شماره‌ فاکس این مدیریت 66704981 است


نوشته شده توسط arman در سه شنبه 27 شهریور 1386 و ساعت 05:09 ق.ظ
نوشته های پیشین
+ آیا بانک مرکزی نظارتی بر بانکها دارد+ آیا ((ما)) میتواند بیمه ملت ایران باشد+ افزایش سرمایه بانکها+ ویژگی اعضای کمیته انضباطی تهران + آینده صنعت بانکداری و آینده بانک ها + استخدام و اخلاق حرفه ای + کمک به مردم پاکستان یا دور ریختن پول+ بانکداران موفق در آینده چگونه اند؟+ جایزه یا جهیزیه+ در بانکداری چه خبرها که نمی شنوی+ استاندارساز ی فرایند اعطای تسهیلات+ مقررات بیشتر برای بانک های بریتانیایی+ درحوزه سیاستهای پولی دولت چه كسی حرف اول + بخیلها به‌جای «كلیدر» دولت‌آبادی «دن آرام» شلوخوف را می‌خوانند. + چشم انداز 15 ساله

صفحات: