تبلیغات
انجمن علمی بانكداران - آیا ((ما)) میتواند بیمه ملت ایران باشد
آیا ((ما)) میتواند بیمه ملت ایران باشد |

آیا ((ما)) میتواند بیمه ملت ایران باشد

بارها در اینجا درباره پیوند نزدیک خدمات بانکی با بیمه مطالبی نوشته شده بود. و اینک که بانک ملت قصد دارد موسسه بیمه اختصاصی خود را به نام بیمه ملت ایران (ما) راه اندازی کند درخواست شده بود که  در این باره به صورت علمی مطالبی را به عرض برسانیم.

ناگفته پیداست که به نظر می رسد خرید سهام این شرکت برای خریداران بسیار سودآور باشد .

حداقل سرمایه مورد نیاز برای تاسیس شرکتهای بیمه در حال حاضر 400میلیاردریال است و شرکت بیمه ملت ایران نیز با همین حداقل سرمایه به ثبت می رسد.  بر کسی پوشیده نیست که با ۴۰ میلیاردتومان سرمایه اولیه این شرکت تقریبا هیچ کاری را نمی توان پیش برد. اما آقای دلجو که این پذیره نویسی را اعلام عمومی  نموده است خوب میداند که محل فعالیت و امکانات انجام کار توسط  بانک ملت در اختیارشقرار خواهد گرفت. بنابر این شروع فعالیت بیمه ما با امکانات بسیار زیادی که از طریق بانک ملت در اختیارش قرار می گیرد نوید سودآوری بسیار بیشتر از سرمایه ثبتی را به پذیره نویسان می دهد. فرض کنید که  بیمه ما تمامی سرمایه خود را صرف راه اندازی ساختمان شعب در شهرستانها کند آیا این سرمایه برای شروع به کار 30 ساختمان در مراکز استانها کافی است تا این شرکت کار خودرا شروع کند.؟ شاید شعبات و ساختمانهای مختلفی را که بانک در اختیار دارد به شرایط بسیار سهل و راحت در اختیار بیمه ملت ایران قرار خواهد داد . بنابراین ۱ سهم ۱۰۰تومانی بخرید و سود ۱۰ سهم صد تومانی را بگیرید. دیگر نکات مثبت مانند بازار گسترده ای که بانک ملت در اختیار دارد و برند معتبر این بانک و....... نیز جای خود را دارد که در اولین فرصت به آن می پردازیم.در زیر به معایب و مزایای این که شرکت بیمه ملت ایران تحت اداره  شرکت سهامی عام بانک ملت تاسیس می شود می پردازیم.

مزایا:

ü      تخصیص ساختمانها و امکانات مادی  و املاک بلااستفاده بانک ملت.

ü      استفاده از برند و داراییهای معنوی بانک ملت که این روزها با حضور مدیریت جدید و دستاوردهای جدید در بین فعالان اقتصادی جایگاهی در خور را یافته است.

ü      استفاده از شبکه گسترده شعب بانک به جای شبکه پرهزینه نمایندگیها. (سایر شرکتهای بیمه یا از شبکه بزرگ اما پرهزینه نمایندگیها استفاده می کنند و یا این که به بانکهایی وابستگی دارند که دارای شبکه گسترده ای نیستند)

ü      هدایت مشتریان بانک ملت به سوی بیمه ملت ایران. بانک ملت در حال حاضر بزرگترین بانک خصوصی است که مشتریان بسیار زیادی را در زیر چتر تسهیلات اعتباری خود قرارداده است که این عده می توانند بازار بسیار خوبی را برای ((بیمه ما))  ایجاد نمایند.

معایب :

·         تحمیل مدیران دولتی با توجه به این که دولت درحال حاضر در خود بانک ملت دارای نقش تعیین کننده می باشد.

·         جابجایی نیروهای ناکارآمد بانک ملت که قرار است تعدیل شوند به بیمه ملت. (در بین متخصصین بیمه رایج است که نسخه خوانها نمیتوانند نقش تعیین کننده ای در بیمه داشته باشند)

·         ریسک تشابه نام با بیمه ملت که با عدم اقدام به موقع مدیران قبلی اجازه حضور در بازار بیمه را یافته است.

 

بنا بر این بانک ملت که در سالهای گذشته اجازه استفاده از برند خود را به بیمه ملت داده بود اینبار با نامی شبیه ملت بازگشته است تا شاید بتواند  در عالم بیمه گری هم مانند عالم بانکداری نامی خوش و رشدی یکنواخت را از خود برجای بگذارد.

پذیره نویسی 40 درصد سهام بیمه ما در اوایل بهمن
اعتبار- غلامحسین دلجو از تغییر نام شرکت بیمه جام به شرکت بیمه ما(ملت ایران) وابسته به بانک ملت خبر داد و گفت: پذیره نویسی سهام این شرکت در اوایل بهمن ماه سال جاری انجام خواهد شد.

رییس هیات اجرایی تاسیس شرکت بیمه ما در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری اعتبار اظهار داشت: تغییر نام این شرکت از سوی بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران تایید شده و مراحل نهایی ثبت خود را در اداره ثبت شرکت ها طی می کند.

وی با بیان این نکته که عنوان شرکت بیمه ما از  حروف اول "ملت ایران" گرفته شده است، اضافه کرد: پس از اتمام کار ثبت شرکت ها و اخذ مجوز، پذیره نویسی سهام این شرکت انجام خواهد شد که به احتمال قریب به یقین، اوایل ماه آینده خواهد بود.

دلجو با تاکید بر عرضه 40 درصد سهام شرکت بیمه ما در پذیره نویسی، اضافه کرد: 60 درصد سهام نیز در اختیار موسسان قرار دارد که بانک ملت از عمده ترین آنها است.

رییس هیات اجرایی تاسیس شرکت بیمه ما سرمایه اولیه این شرکت را 400 میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: در پذیره نویسی، 160 میلیون سهم یکهزار ریالی به عموم عرضه خواهد شد و 240 میلیارد ریال بقیه نیز از سوی موسسان تامین شده است.

وی هدف از تاسیس شرکت بیمه ما را تشکیل پورتفوی بهینه بیمه ای با توجه به ظرفیت ها و امکانات سهامداران و وضعیت بیمه کشور، کسب سهم بازار قابل قبول در صنعت بیمه کشور از طریق اتخاذ سیاست های بازاریابی و تبلیغاتی مناسب و گسترش شعب و نمایندگی ها در سراسر کشور، قرار گرفتن در بین سه شرکت اول در بخش غیردولتی صنعت بیمه کشور به لحاظ حجم حق بیمه های تولیدی و حفظ مشتریان بزرگ از طریق ارائه مطلوب و مناسب خدمات بیمه ای عنوان کرد.

بر اساس این گزارش، درخواست شرکت بیمه ما که پیش از این با عنوان بیمه جام شناخته می شد از سوی بانک ملت  و با هدف تکمیل زنجیره خدمات بانکی و بیمه ای و تنوع سبد درآمدی این بانک، به بیمه مرکزی ارایه شده است و سومین شرکت بیمه ای محسوب می شود که بانک ملت سهامدار آن خواهد بود.

بانک ملت پیش از این 20 درصد سهام شرکت های بیمه البرز و آسیا را هم خریداری کرده بود.

پیش بینی ها حاکی از آن است که غلامحسین دلجو که از مدیران عامل شرکت بیمه ایران در دهه 60 به حساب می آید و دارای دکترای مدیریت است به عنوان نخستین مدیرعامل شرکت بیمه ما انتخاب شود.

"بیمه ما" دهمین شرکت بیمه ای کشور محسوب می شود که از سوی بانک ها و موسسات اعتباری کشور تاسیس می شود. پارسیان،کارآفرین، سامان، توسعه، نوین،سینا، دی، پاسارگاد و اتکایی ایرانیان 9 شرکتی اند که پیش از این تاسیس شده و دارای سهامدار عمده بانکی و اعتباری هستند.


نوشته شده توسط arman در دوشنبه 27 دی 1389 و ساعت 08:40 ق.ظ
نوشته های پیشین
+ آیا بانک مرکزی نظارتی بر بانکها دارد+ آیا ((ما)) میتواند بیمه ملت ایران باشد+ افزایش سرمایه بانکها+ ویژگی اعضای کمیته انضباطی تهران + آینده صنعت بانکداری و آینده بانک ها + استخدام و اخلاق حرفه ای + کمک به مردم پاکستان یا دور ریختن پول+ بانکداران موفق در آینده چگونه اند؟+ جایزه یا جهیزیه+ در بانکداری چه خبرها که نمی شنوی+ استاندارساز ی فرایند اعطای تسهیلات+ مقررات بیشتر برای بانک های بریتانیایی+ درحوزه سیاستهای پولی دولت چه كسی حرف اول + بخیلها به‌جای «كلیدر» دولت‌آبادی «دن آرام» شلوخوف را می‌خوانند. + چشم انداز 15 ساله

صفحات: