تبلیغات
انجمن علمی بانكداران - ویژگی اعضای کمیته انضباطی تهران
ویژگی اعضای کمیته انضباطی تهران |

اخیرا در بانک انتخاباتی برای تعیین اعضای  کمیته انضباطی استان  برگزار شد  که در این ارتباط و پیوند آن با اخلاق حرفه ای  سئوالی برای من پیش آمد و در این پست آن سوال را با شما مطرح می کنم.

فرض کنیم که دو  کاندیدا وجود دارند که یکی از آنها در زمان عضویت در کمیته انضباطی  از کارمندان حمایت می کنند و یکی هم از اخلاق حرفه ای و تنبیه جدی تر من حمایت می کند .

خطاکار ممکن است  کارمندانی که یا با من دوست هستند باشند و یا این که ممکن است حتا  خود من باشم. حال چه خطا کنم و چه این که بصورت اتفاقی در دامی بیفتم و کارم به کمیته بکشد و خطا هم کمی جدی باشد به هر صورت احتمال اخراج من وجود دارد و  اگر عضو کمیته از من حمایت کند کار دوستانه ای انجام داده است و اگر هم حمایت نکند باز هم کار دوستانه ای انجام داده زیرا از اخلاق حرفه ای دفاع کرده است و زمینه وقوع برخی جرایم را از بین برده است که در این صورت حت من هم از منافع رای  تنبیهی بهره می برم. زیرا خطای یک همکار ضربه به تمامی همکاران خواهد بود. بنا بر این در همین وبلاگ من یک رای گیری را راه اندازی می کنم و از شما می خواهم که به فرد انتخاب شده در کمیته انضباطی بگویید کدام یک از این دو را در برخورد با کسانی که کار ناشایستی نموده اند سرلوحه کار خودش قرار دهد؟ این افراد یا فرد خطاکار   مثلا تعداد زیادی وام یا دسته چک را  به افراد  معلوم الحال واگذار کرده اند و یا تعداد زیادی وام را به نام خود یا بستگانشان دریافت نموده اند  و یا جور دیگری به وجهه و پرستیژ بانک و کارکنان بانک ضربه وارد کرده اند:

1- رای به اخراج

2- رای به تذکر و توبیخ کتبی


نوشته شده توسط arman در چهارشنبه 10 آذر 1389 و ساعت 02:41 ب.ظ
نوشته های پیشین
+ آیا بانک مرکزی نظارتی بر بانکها دارد+ آیا ((ما)) میتواند بیمه ملت ایران باشد+ افزایش سرمایه بانکها+ ویژگی اعضای کمیته انضباطی تهران + آینده صنعت بانکداری و آینده بانک ها + استخدام و اخلاق حرفه ای + کمک به مردم پاکستان یا دور ریختن پول+ بانکداران موفق در آینده چگونه اند؟+ جایزه یا جهیزیه+ در بانکداری چه خبرها که نمی شنوی+ استاندارساز ی فرایند اعطای تسهیلات+ مقررات بیشتر برای بانک های بریتانیایی+ درحوزه سیاستهای پولی دولت چه كسی حرف اول + بخیلها به‌جای «كلیدر» دولت‌آبادی «دن آرام» شلوخوف را می‌خوانند. + چشم انداز 15 ساله

صفحات: