تبلیغات
انجمن علمی بانكداران - استخدام و اخلاق حرفه ای
استخدام و اخلاق حرفه ای |

اخلاق حرفه ای را رعایت کردن وظیفه هر فرد حرفه ای است که در یک صنعت و صنف مشغول به کار است. او فقط نسبت به فردای خود و مشتریان خود وظیفه ندارد.  بلکه باید به نحوی انجام وظیفه کند که  آینده شغل اش و همکاران اش نیز تضمین گردد. زیرا با عدم تعهد او به وظایف  و تکالیفی که نسبت به مشتریان و کارکنان خود دارد می تواند آینده آن صنف را به خطر اندازد. چون بسیاری مشاغل  و محصولات هستند که می توانند جایگزین محصولات دیگر شده و آن رشته را به خطر اندازند. بطور مثال در همین چند ساله صنعت شیشه و پلاستیک با ارائه اثاثه جایگزین چوب توانسته اند  جای صنعت چوب را بگیرند حال اگر در صنعت چوب  به اصول مردمداری و ارائه خدمات مناسب به مشتریان و حتی کارگران تعهد وجود نداشته باشدریزش سنگین نیروهای کاری و مشتریان بالقوه و بالفعل آینده درودگری را با خطرات بالقوه ای مواجه می نماید.

صنعت بانکداری هم  از این قاعده مستثنا نیست. در بحران مالی دهه گذشته نیز  بانکها با انجام فعالیتهای غیرمسئولانه ای که در امریکا از خود بروز دادند اعتماد مردم را به خود کاهش دادند . به نحوی که تا مدتها امکان توزیع پاداش در بین مدیران ارشد بانمکها از ایشان گرفته شده بود و حتی ریاست جمهوری امریکا نیز در تبعیت از افکار عمومی با این گونه پاداشها مخالفت می نمود.

اما در سطح خرد نیز یکی از وظایف بانکها در پایبندی به اصول و اخلاق حرفه ای  انجام تبلیغات متناسب با خدمات موجود میباشد. چرا که در صورت عدم تطابق آگهی با محصول موجود بنگاه تبدیل به چوپان دروغگو خواهد شد. این مهم در ارتباط با مشتریان کاملا مشخص است اما گهگاه  در ارتباط با کارکنان هم به مواردی برخورده می شود  که در نوع خود جالب می باشد.

در 12 مرداد بانک سامان در صفحه 20 روزنامه همشهری اقدام به چاپ آگهی استخدامی  نموده بود که مطلع آن اینگونه بود

بانک سامان با هدف تامین و توسعه ی فعالیتهای تخصصی خود در ادارات مرکزی و شعب تهران از علاقه مندان دارای شرایط ذیل جهت اشتغال در سمت شغلی "نگهبان"   دعوت به همکاری می نماید

حالا توجه داشته باشید که برای توسعه فعالیتهای تخصصی نیازمند نگهبان هستند. انگار که فراموش کرده اند افراد متخصص برای نگهبانی گزینه مناسبی نخواهند بود.

از مدارک هم موارد ذیل نام برده شده است : دیپلم/پایان خدمت مدرک ورزشی/ سابقه کاری/ و آشنایی به سیستم MS OFFICE

تفسیر بیشتر بعهده خود شما


نوشته شده توسط arman در شنبه 29 آبان 1389 و ساعت 07:58 ق.ظ
نوشته های پیشین
+ آیا بانک مرکزی نظارتی بر بانکها دارد+ آیا ((ما)) میتواند بیمه ملت ایران باشد+ افزایش سرمایه بانکها+ ویژگی اعضای کمیته انضباطی تهران + آینده صنعت بانکداری و آینده بانک ها + استخدام و اخلاق حرفه ای + کمک به مردم پاکستان یا دور ریختن پول+ بانکداران موفق در آینده چگونه اند؟+ جایزه یا جهیزیه+ در بانکداری چه خبرها که نمی شنوی+ استاندارساز ی فرایند اعطای تسهیلات+ مقررات بیشتر برای بانک های بریتانیایی+ درحوزه سیاستهای پولی دولت چه كسی حرف اول + بخیلها به‌جای «كلیدر» دولت‌آبادی «دن آرام» شلوخوف را می‌خوانند. + چشم انداز 15 ساله

صفحات: