تبلیغات
انجمن علمی بانكداران - شیبانی از بانك مركزی می‌رود
شیبانی از بانك مركزی می‌رود | عمومی ,
< />

شیبانی از بانك مركزی به بانك جهانی می‌رود

خبرگزاری فارس گفته است که : ابراهیم شیبانی با رفتن از بانك مركزی جمهوری اسلامی ایران به عنوان نماینده ایران در بانك جهانی انتخاب می شود. بله باید نابودی سیستم مالی ایران را دید و دم بر نیاورد تا در مقابل دولت کریمه قرار نگیریم

تغییر ریاست بانك مركزی ایران پیشتر در برخی محافل مطرح شده بود و كارشناسان این تغییر را در راستای تحولاتی كه قرار است در بخش بانكداری كشور انجام شود ارزیابی می كنند.
یك مقام آگاه در گفت و گو با خبرنگار فارس با اعلام اینكه طهماسب مظاهری به عنوان یكی از گزینه های اصلی پست ریاست كلی بانك مركزی ایران مطرح است گفت: پیشتر احمدی نژاد رئیس جمهوری طرحهایی از طهماسب مظاهری برای اداره این نهاد پولی تحویل گرفته و از طرحهای وی ابراز رضایت كرده بود.
طهماسب مظاهری هم اكنون مدیر عامل بانك توسعه صادرات می باشد و در دولت خاتمی نیز وزیر امور اقتصادی و دارایی بوده است.
مسعود مزینی هم اكنون (معاون سابق ارزی بانک مرکزی) نماینده ایران در بانک جهانی و مشاور ارشد یکی از مدیران اجرایی بانک می‌باشند که این مدیر اجرایی نماینده گروهی از کشورها در هیات مدیره بانک است که کشورمان در آن گروه قرار دارد.
مزینی از سال 1380 به این سمت برگزیده شد و قبل از وی محمد خزاعی سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل و رئیس سابق سازمان سرمایه گذاری خارجی در این سمت حضور داشت.


گزارش خبرنگار مهر هم حاکی است که ، ابراهیم شیبانی رئیس کل بانک مرکزی عصر ۵شنبه ۱شهریور ۸۶  استعفای خود را تقدیم وزیر امور اقتصادی و دارایی کرد ه است . وی هفتمین عضو کابینه فعلی است که طی دو سال گذشته از بدنه دولت جدا می شود.

 بحث تغییر اعضای کابینه که درچند هفته اخیر چندین بار در دولت مطرح شده، امروز با استعفای شیبانی رنگ جدی تری به خود گرفت.

 رئیس‌جمهوری از میان وی و طهماسب مظاهری، فردی را جانشین ابراهیم شیبانی را خواهد کرد.

خبرنگار مهر کسب اطلاع کرد درحالی که تا کنون از پرویز داوودی معاون اول رئیس‌ جمهوری و طهماسب مظاهری مدیرعامل بانک توسعه صادرات به عنوان مهمترین گزینه‌های رئیس‌ جمهوری برای تصدی ریاست بانک مرکزی نام برده می‌شد، احتمال انتصاب علی دیواندری مدیرعامل بانک ملت به این سمت نیز وجود دارد.

امروز برخی رسانه های غیر رسمی از پذیرش استعفای شیبانی از سوی دکتر احمدی نزاد خبر داده بودند که هنوز منابع رسمی آن را تائید نکرده اند.


حال باید ماند و نابودی سامانه مالی ایران را دید
نوشته شده توسط arman در پنجشنبه 1 شهریور 1386 و ساعت 10:08 ق.ظ
نوشته های پیشین
+ آیا بانک مرکزی نظارتی بر بانکها دارد+ آیا ((ما)) میتواند بیمه ملت ایران باشد+ افزایش سرمایه بانکها+ ویژگی اعضای کمیته انضباطی تهران + آینده صنعت بانکداری و آینده بانک ها + استخدام و اخلاق حرفه ای + کمک به مردم پاکستان یا دور ریختن پول+ بانکداران موفق در آینده چگونه اند؟+ جایزه یا جهیزیه+ در بانکداری چه خبرها که نمی شنوی+ استاندارساز ی فرایند اعطای تسهیلات+ مقررات بیشتر برای بانک های بریتانیایی+ درحوزه سیاستهای پولی دولت چه كسی حرف اول + بخیلها به‌جای «كلیدر» دولت‌آبادی «دن آرام» شلوخوف را می‌خوانند. + چشم انداز 15 ساله

صفحات: