تبلیغات
انجمن علمی بانكداران - مقررات بیشتر برای بانک های بریتانیایی
مقررات بیشتر برای بانک های بریتانیایی |

وقتی بانکهای ایرانی به مددشرکتهای تحت پوشش خود افزایش بهای مسکن را رقم زدند تنها راهی که به نظردولت رسید ممنوعیت اعطای تسهیلات به شرکتهایی که بانک در آن بیش از 10% سهام دار باشد را اعلام کرد و امروز هم در پی زیان های عظیم مالی که بانک های بریتانیا بعد از بحران اقتصادی جهان متحمل شدند، مقامات مالی این کشور خواهان وضع مقررات سخت گیرانه تری در امور بانکی شده اند.

قطعاً این تمهیدات کارشناسانه تر از آن است که ما داشته ایم و باید بیش از این به اصول کارشناسی بها داده شود. در ادامهتمهیدات انگلیسی را بخوانید.

یکی از تغییرات اساسی که مقامات خدمات مالی بریتانیا مطرح کرده اند آن است که بانک ها در زمان رونق اقتصادی سرمایه نقدی بیشتری را نگه دارند تا بتوانند بیشتر در برابر ضررهای احتمالی آینده تامین شوند.

مقامات مالی بریتانیا همچنین خواستار قوانین جدیدی برای محدود کردن میزان پرداخت حقوق به هیئت رئیسه بانک ها شده اند.

این گزارش امروز ( چهارشنبه هجدهم مارس ) پس از آنکه اعلام شد نرخ بیکاری بریتانیا برای اولین بار بعد از 12 سال به بیش از 2 میلیون نفر رسیده است، منتشر شد.

بسیاری از کارشناسان اقتصادی پیش بینی کرده اند که احتمالا تا سال دیگر نرخ بیکاری در بریتانیا به 3 میلیون نفر خواهد رسید.

گوردون براون، نخست وزیر بریتانیا در پارلمان گفت که او از اینکه مردم کارشان را از دست می دهند بسیار متاسف است.

او گفت: " به همین دلیل ما هر کاری از دستمان بر بیاید انجام می دهیم تا مردم سر کارشان برگردند ."

دیوید کامرون، رهبر حزب محافظه کار در واکنش به سخنان آقای براون گفت که دولت کارگر برای افزایش بیکاری مقصر است.


نوشته شده توسط arman در جمعه 7 فروردین 1388 و ساعت 10:18 ق.ظ
نوشته های پیشین
+ آیا بانک مرکزی نظارتی بر بانکها دارد+ آیا ((ما)) میتواند بیمه ملت ایران باشد+ افزایش سرمایه بانکها+ ویژگی اعضای کمیته انضباطی تهران + آینده صنعت بانکداری و آینده بانک ها + استخدام و اخلاق حرفه ای + کمک به مردم پاکستان یا دور ریختن پول+ بانکداران موفق در آینده چگونه اند؟+ جایزه یا جهیزیه+ در بانکداری چه خبرها که نمی شنوی+ استاندارساز ی فرایند اعطای تسهیلات+ مقررات بیشتر برای بانک های بریتانیایی+ درحوزه سیاستهای پولی دولت چه كسی حرف اول + بخیلها به‌جای «كلیدر» دولت‌آبادی «دن آرام» شلوخوف را می‌خوانند. + چشم انداز 15 ساله

صفحات: